default_mobilelogo
čakáreň pred zubnou ambulaciouAk ste sa rozhodli zmeniť svojho stomatológa alebo hľadáte nového zubára radi vás u nás privítame a budeme robiť všetko pre vašu spokojnosť. 

Vyplnenie dotazníka

Pred prvou návštevou vás poprosíme  vyplniť dotazník. Na jeho základe budeme vedieť upraviť vašu liečbu tak, aby bola šitá presne na vašu mieru. Pri každom ošetrení kladieme prvoradý dôraz na váš celkový zdravotný stav, na ochorenia, na ktoré sa liečite a lieky, ktoré momentálne užívate. Preto vás prosíme o dôkladné vyplnenie zdravotného dotazníku, poprípade konzultovanie vašeho zdravotného stavu so svojim zubným lekárom, aby sme tak predišli nepríjemným komplikáciám počas ošetrenia. Takisto je dôležité upozorniť na každú zmenu vášho zdravotného stavu, ktorá nastala od posledného vyplnenia dotazníku.

Máte dve možnosti ako vyplniť dotazník:

  • Dotazník vám dáme počas vašej prvej návštevy a vyplníte si ho u nás pred prvou kontrolou.
  • Môžete si ho stiahnuť z našej stránky a predvyplniť doma. Súbor sa nachádza v dolnej časti tohto článku. Stačí kliknúť na názov súboru. Súbor sa stiahne do vašeho počítača. Následne si ho môžete vytlačiť, vyplniť a priniesť pri prvej návšteve k nám. 

Priebeh prvej návštevy

Počas prvej návštevy vám spravíme prehliadku ústnej dutiny. Prehliadka zahŕňa vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny, kontrolu zubných náhrad, kontrolu zubnej hygieny, hygienických návykov, určenie indexov KPE a PBI. Zároveň si spravíme záznam o vašom chrupe. V prípade potreby, zubný lekár súčasne odstráni povlak, zubný kameň, ošetrí zubný kaz. Ak narazíme na nejaký vážnejší problém, dohodneme sa na ďalšej návšteve. 

Ak všetko prebehne bez problémov, vstupná prehliadka slúži ako preventívna prehliadka.

Kde a kedy sa môžete objednať

Objednávať sa môžete telefonicky na čísle:  +421 2 529 644 04

Pacientov prijímame z nasledovných zdravotných poisťovní

Všeobecná zdravotna poiťovňa, Dôvera zdravotá poisťovňa, Union poisťovňa - logo

Naše ordinačné hodiny sú:

MUDr. Richard Lago

Pondelok 8:00 - 16:00
Utorok 7:30 - 15:30
Streda 8:00 - 16:00
Štvrtok 7:30 - 15:30
Piatok 7:30 - 15:30

MUDr. Anna Šimová

Pondelok 9:00 - 17:00
Utorok 9:00 - 17:00
Streda 9:00 - 17:00
Štvrtok 9:00 - 17:00
Piatok 8:30 - 16:30


Dotazník

Kliknite na súbor dotazníka pre stiahnutie

ručné stomatologické nástroje

Aby sme si naše zuby a ďasná udržali dlho pekné a zdravé, samozrejme okrem umývania zubov, dôležité sú pravidelné návštevy u zubného lekára. Ročná preventívna prehliadka je to najlepšie, čo môžete spraviť pre zdravie vašich zubov. Štandardná preventívna prehliadka pre dospelého pozostáva z celkovej kontroly ústnej dutiny, inšpekcie zubov za účelom nájdenia kazov, nadmerného opotrebovania zubnej skloviny, zlozvykov, ako sú napr. škrípanie zubami, krčkových defektov spôsobených hlavne nesprávnymi diétnými návykmi a nesprávnou technikou umývania zubov ako aj kontrolou slizníc jazyka, pier, líc a celej orofaciálnej oblasti, poprípade sa spravia röntgenové snímky. Počas prvej návštevy sa Váš zubný lekár oboznámi s celkovým stavom vašich zubných tkanív, navrhne vám druh liečby, prekonzultuje s vami rôzne druhy ošetrenia a dohodne si s vami liečebný plán.
 
 

Zo zákona má každý občan Slovenskej republiky právo na preventívnu prehliadku.

Preventívnu zubnú prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v odbore stomatológia:

  • u detí a mladistvých do 18 rokov života dvakrát ročne
  • u dospelých jedenkrát ročne
  • dvakrát u žien počas tehotenstva - raz na začiatku a raz pred koncom tehotenstva


Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny, kontrolu zubných náhrad, kontrolu zubnej hygieny, hygienických návykov, určenie indexov KPE a PBI. V prípade potreby zubný lekár súčasne odstráni povlak, zubný kameň, ošetrí zubný kaz. Ak má poistenec absolvované preventívne prehliadky v predchádzajúcom kalendárnom roku, odstránenie zubného kazu mu čiastočne hradí zdravotná poisťovňa