default_mobilelogo

zuby pred a po bielení zubov

Z 5 ľudí minimálne 4 nie sú spokojní s farbou svojich zubov. Bielenie zubov sa stále stáva populárnejšou metódou ošetrenia našich zubov. Biele a čisté zuby odrážajú mladistvý imidž a sú silným meradlom socálneho statusu a sebavedomia. Bielenie zubov je vynikajúcim tzv. “protistárnúcim” ošetrením.

Farba zubov sa časom mení. Ich zafarbenie spôsobujú rôzne vplyvy ako fajčenie, pitie kávy, čierneho čaju a iné. Postupom času sa zuby sfarbia, ožltnú a čarovný úsmev sa stratí. V našej ambulancii používame dve možnosti bielenia zubov. 

 

fazeta na zubeFazetky sú tenká vrstva porcelánu, ktorá sedí na prednej strane zubu, presne ako necht na prste vo svojom lôžku. V niektorých prípadoch sa namiesto porcelánu použije estetická živica. Fazetky nám pomôžu zlepšiť farbu, tvar a pozíciu zubu.

 

korunka na zubeKorunky sú umelé náhrady zubov zakotvené na jeho zostavajúcej časti, ktoré ho týmto spevňujú dávajú mu správny tvar a prirodzenú farbu. Korunka je ideálnym riešením náhrady zlomeného, oslabeného zubu kazom alebo veľkou výplňou. 
mostíky na zubochJedna vec je vzhľad zubov a úsmev, druhou je ale napr. medzera medzi zubami a narušená funkcia žuvania pri chýbajúcom zube. Medzera medzi zubami po čase vedie aj k zrúteniu klenby zuboradia do vnútra, čo nevyzerá po estetickej stránke pekne. Medzera medzi zubami taktiež vo väčšine prípadov vedie ku zachytávaniu potravy, tvorbe povlaku a následnému kazeniu susedných zubov, ako aj k  ochoreniu ďasien a neželanému posunu zubov a celkovej disharmónii.
zubné protézyZubná protéza je vyberateľná náhrada, ktorá čiastočne alebo celkovo nahrádza chýbajúce zuby. Zväčša je protéza vyrobená z plastu alebo v kombinácii plastu a kovu, ako je napr. chróm, kobalt. Existuje nespočetné množstvo mechanizmov ako môže protéza v ústach držať, a to si vyžaduje komplexné zhodnotenie stavu zostávajúcich zubov a ďasien. Veľkým hitom sa v poslednom čase stali aj elastické protézy s kotviacimi sponami vo farbe zubov alebo ďasien, tzv. flexi protézy.