default_mobilelogo

Aby Vaše zuby zostali zdravé a nekazili sa, mali by ste pravidelne navštíviť odborníka na dentálnu hygienu.

Hlavnou úlohou dentálnej hygieny je profesionálne čistenie zubov (scaling a cleaning) pozostávajúce z viacerých úkonov. Jednou z najdôležitejších súčastí dentálnej hygieny je aj odborná inštruktáž k správnemu udržiavaniu zubov bez prítomnosti zubného kameňa.

Pred samotným výkonom Vás detailne oboznámime o stave Vašich zubov a vysvetlíme Vám ďalší postup. Dentálna hygienička je špecialistka vo svojom odbore, ktorá úzko spolupracuje so zubným lekárom za účelom poskytnutia najvyššej odbornosti pri starostlivosti o hygienu Vašej ústnej dutiny.

Na šetrné odstránenie povlakov a zubného kameňa používame vysoko kvalitné ručné a piezoelektrické nástroje, ktoré minimalizujú riziko poškodenia povrchu zuba.

Úkony dentálnej hygieny

Pre vykonanie dôslednej zubnej hygieny je potrebné uskutočniť nasledovné zákroky:

  1. Ultrazvukové odstránenie zubného kameňa (pomocou piezoelektrického prístroja)
  2. Ručné odstránenie (prostredníctvom kyriet)
  3. Pieskovanie (Air Flow a Perio Flow)
  4. Fluoridácia
  5. Inštruktáž k starostlivosti o zuby

Priemerný čas potrebný na výkon dentálnej hygieny je 60 minút.

 

V našej ordinácii môžete platiť všetkými platobnými kartami okrem American Express.


V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

kovové zubné zrkadielko pri zuboch

Aby vaše zuby ostali zdravé a nekazili sa, mali by ste aspoň raz za rok navštíviť odborníka na dentálnu hygienu. Dentálna hygienička je profesionálne trénovaná a v úzkej spolupráci so zubným lekárom poskytuje odbornú starostlivosť o hygienu dutiny ústnej pre pacientov.
Hlavnou úlohou dentálnej hygieničky je profesionálne čistenie zubov, ktorému hovoríme “ scaling a cleaning “. Samozrejme, ich najdôležitejšou úlohou je ukázať pacientom ako si správne udržiavať zuby bez prítomnosti zubného povlaku ( zubný povlak je lepivá substancia, ktorá sa pravidelne formuje na povrchu našich zubov) , dávať správne diétne rady a v neposlednom rade prevencia zubného kazu (fluoridácia, pečatenie). Čistenie zubov zahŕňa odstránenie nánosov zubného povlaku ( mäkká, lepivá na baktérie bohatá substancia) a zubného kameňa, ktoré sa formovali na povrchu zubov za určitý čas. Na šetrné odstránenie povlakov a zubného kameňa používame vysoko kvalitné ručné a piezoelektrické nástroje, ktoré minimalizujú poškodenia povrchu zuba.

ochorenie ďasienOchorenie ďasien je sprevádzané opuchom, bolesťou a infekciou tkaniva obklopujúceho zub. Existujú dve hlavné formy ochorenia ďasien: gingivitída a ochorenie parodontu

fluoridácia zubovFluór je prírodný minerál, ktorý sa v nadbytku nachádza v zemskej kôre. V roku 1930 vedci prišli na to, že ľudia , ktorí pili vodu s obsahom fluóru, mali až o dve tretiny ( 50-60% ) menší výskyt zubného kazu. Fluór sa zvykne pridávať do zdrojov pitnej vody ako aj soli, mlieka, zubných pást, ústnych vôd atď. Ak sa fluór pridáva do pitnej vody, dochádza k značnému zníženiu vzniku zubného kazu.